top of page

Projekt, osim reagiranja snaga civilne zaštite na katastrofalne događaje, težište stavlja i na jačanje otpornosti stanovništva prema prirodnim i drugim katastrofama kroz osvješćivanje i edukaciju građana o načinima ponašanja u takvim situacijama. Dajemo kratak opis pojava koje mogu izazvati krizna stanja te kratke i jasne upute o načinu postupanja u pojedinim kriznim situacijama. Namjera je približiti stanovnicima pojedine radnje i postupke koje trebaju provoditi kako bi što učinkovitije ublažili posljedice krize. Na taj način se jača svijest o samozaštiti kao važnoj odrednici sustava civilne zaštite. Upute za građane su izrađeni u skladu sa smjernicama i u suradnji sa pridruženim partnerima tj. relevantnim tijelima na području civilne zaštite na području Republike Hrvatske – Hrvatskom vatrogasnom zajednicom, Ministarstvom unutarnjih poslova – Ravnateljstvo civilne zaštite, Nastavnim zavodom za javno zdravstvo
„Andrija Štampar“ i Republike Slovenije – Ministrstvo za obrambo – Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje i Gasilska zveza Slovenije.

Obiteljski plan za slučaj nužde


Izradite Vaš obiteljski plan za slučaj nužde. Porazgovarajte sa ukućanima i dogovorite se kako ćete i preko koga doći u kontakt jedni s drugima, gdje ćete ići i što ćete učiniti u slučaju katastrofe. Mjesto okupljanja mora biti dobro poznato svim članovima obitelji, ne smije biti niti preblizu niti predaleko vaše kuće (najviše 7-10 km) i mora ulijevati dovoljno sigurnosti kod svih članova obitelji. Držite Vaš obiteljski plan na vidnom i dostupnom mjestu i pridržavajte se ga u slučaju potrebe.

bottom of page